طرح جابر : دانلود هزاران نمونه طرح آماده جابر ابن حیان در موضوعات مختلف

دانلود طرح جابر

سفارش اختصاصی طرح جابر موضوعات مختلف

نمونه آماده طرح جابر

 

طرح جابربن حیان چیست ؟طرح جابر یا همان طرح جابربن حیان برای این است که همانگونه که مستحضریم ، نمیتوان از اهمیت تحقیق و پژوهش و مشارکت دانش آموزان در امور علمی در کلاس غافل شد و بر همگان روشن است که دانش آموزانی که در فعالیت های کلاسی فعال و در حال مشارکت با سایرین هستند،در آینده نیز افرادی پژوهشگر و قابل اعتماد برای جامعه خواهند بود.مشارکت دانش آموزان در امور کلاسی و مباحث آموزشی و درسی در دوره ابتدایی میتواند سنگ بنای محکمی برای علاقه مندی و رغبت آنان در این امور در مقاطع بالاتر باشد. در صورت داشتن هر گونه سفارش و یا سوالی با ما تماس بگیرید. اگر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید میتوانید از لینک زیر به دانلود بهترین طرح های خود بپردازید.

برای دانلود کاملترین و بهترین طرح های پایه اول ابتدایی کلیک کنید

برای دانلود کاملترین و بهترین طرح های پایه دوم ابتدایی کلیک کنید

برای دانلود کاملترین و بهترین طرح های پایه سوم ابتدایی کلیک کنید

برای دانلود کاملترین و بهترین طرح های پایه چهارم ابتدایی کلیک کنید

برای دانلود کاملترین و بهترین طرح های پایه پنجم ابتدایی کلیک کنید

برای دانلود کاملترین و بهترین طرح های پایه ششم ابتدایی کلیک کنید

 

تغییرات در سالهای اخیر


دانلود بهترین موضوعات طرح جابر ابن حیان در فرمت فایل ورد
خوشبختانه در سالهای اخیر در آموزش و پرورش کشور ما توجه بسیار زیادی به این موضوع شده است.و طرح ها و پروژه های مختلفی برای کمک به این امر اختصاص داده شده است.یکی از این طرح ها طرح جابر یا طرح جابربن حیان است. طرح جابربن حیان در مقطع ابتدایی در رابطه با ایجاد روحیه پژوهش محور در دانش آموزان به وجود آمده و سعی دارد بیشترین تاثیر را بر روی ایجاد روحیه مشارکت پذیری در دانش آموزان ایفا نماید.

 

 

آنچه در این مقاله خواهید دید عبارت است از

 مقدمه درباره طرح جابربن حیان (طرح جابر)
طرح جابر چیست؟
اهمیت طراحی طرح جابر
انواع طرح جابربن حیان
نکته آموزشی درباره طرح جابر
نکات مهم درباره طرح جابر
نمونه طرح جابربن حیان
طرح جابر در مدارس
ویژگی های طرح جابر به شکل خلاصه
مقدمه درباره طرح جابربن حیان (طرح جابر)

طرح جابر یا طرح جابربن حیان یکی دیگر از طرح هاییست که مثل طرح کرامت در دوره ابتدایی وجود دارد.. در این مقاله بررسی می‌کنیم که طرح جابرچیست و چه خصوصیت هایی باید داشته باشد و همینطور چه انواعی دارد.

اگر شما به عنوان یک دانش آموز و یا معلم به دنبال افزایش و بهبود کیفیت آموزشی در آموزش ابتدایی هستید،یکی از بهترین گزینه ها شرکت و پیاده سازی طرح جابر که جزئیات آن را می توانید در گوگل سرچ کنید.یکی از سایت هایی که با آن برخورد خواهید کرد سایت تابناک است که در مقاله خود به مسئله طرح جابر اشاره کرده است (منبع ) طرح جابر به دانش آموزان کمک می کند که به بهترین شکل ممکن در امور آموزشی و کلاسی مشارکت کنند و با استفاده از دست سازه ها و پروژه های خود در جهت اعتلای سطح علمی خود در مدرسه بکوشند.

 

طرح جابر چیست؟طرح جابر در اصل یک طرح پژوهشی برای ایجاد رقابت سالم بین دانش آموزان مقطع ابتدایی می باشد و هدف این طرح بر انگیختن روحیه پژوهشی و علمی داوطلبان می باشد تا با تکیه بر مطالب و مفاهیمی که در طول دوران تحصیل یاد گرفته اند بتوانند سطح یادگیری خود را محک بزنند.

در این طرح که عموما مختص داوطلبان پایه های اول تا ششم ابتدایی است میزان توانایی آن ها صرفا در زمینه های منتهی به علوم محک زده می شود . در حالی که در طرح های پایه های بالاتر توانایی دانش آموزان در زمینه های مختلف دیگر اعم از زمینه های هنری ، ورزشی و ... نیز محک زده می شود.

 

طرح جابر

چطور اجرای طرح به صورت آزمایشی انجام شد ؟طرح جابر در ابتدا قرار بود بصورت آزمایشی برای یک پایه و تنها در چند مدرسه بخصوص باشد. اما میزان اشتیاق دانش آموزان و داوطلبان و نتایج درخشان آن باعث شد تا این طرح همه گیر شود و دانش آموزان زیادی را تحت تاثیر خود قرار دهد.

 

بخشنامه های ارسالی درباره طرح چگونه است؟بر طبق بخشنامه های ارسالی از وزارت آموزش و پرورش ،دانش آموزان در طرح جابر یا طرح جابربن حیان باید ایده های علمی و آموزشی خود را که در رابطه با موضوعات درسی و سطح علمی خود در ذهن دارند به صورت عملی پیاده سازی کنند. و بعد از اجرای پروژه بتوانند در رابطه با آن گزارش دهند و از پروژه خود دفاع کنند.

 

طرح جابرطرح جابر که اسم خود را از نام دانشمند بزرگ ایرانی یعنی جابر ابن حیان گرفته است یکی از پرطرفدار ترین طرح های فعلی در نظام آموزشی کشور می باشد که هم معلمین و هم دانش آموزان فراوان را شیفته خود کرده است به گونه ایی که هر ساله میزان استقبال از آن چندین و چند برابر می شود و والدین هم از میزان پیشرفت و علاقه ی دانش آموزان خود به این چنین کار های پژوهشی بسیار راضی هستند.

 

طرح جابر چه هدفی را دنبال می کند؟در حقیقت هدف از طرح جابر این است تا دانش آموزان پایه های اول تا ششم ابتدایی بیشتر از قبل جنبه ی عملی مواردی که یاد گرفته اند را بببنید و این امر محدود به دانش آموزان پایه ی اول تا ششم ابتدایی نمی شود و پایه های بالاتر هم در قالب طرح های دیگری می توانند فعالیت های پژوهشی داشته باشند و بیشتر به تحقیق و پژوهش روی آورند.

اهمیت طرح جابر در این است که دانش آموزان آنچه را که به صورت تئوری آموخته اند و به صورت فرضیه در ذهن دارند بتوانند در قالب آزمایش،پروژه،کار عملی و یا دست سازه پیاده سازی کنند. از این جهت هم به اعتماد به نفس آنها کمک شایانی می شود و هم روحیه مشارکت پذیری و علاقه مندی به امور آموزشی در آنها افزایش می یابد.

طرح جابربن حیان

 بهترین طرح جابرطرح جابر ابن حیان هر ساله در مقاطع مختلف تعداد بسیار کثیری از ابداعات و آثار مختلف را در یافت می کند که آن ها نسبت به اهمیت ،تازگی و میزان نبوغ دسته بندی می شوند و در نهایت بر اساس رای داوران بهترین طرح جابر انتخاب می شود. بهترین طرح جابر در هر مقطع متفاوت است چون در هر مقطع بر اساس میزان مطالب آموزش داده شده به داوطلب و نیز میزان نبوغ به کار برده شده در پژوهش و طرح یاد شده داوری می شوند.

شما می توانید در وبسایت معلم بلاگ بهترین های طرح جابر را دانلود نمایید.

بهترین طرح جابر

 

طرح جابربن حیان چگونه تدوین می شود ؟برای اینکه ممکن است بعضی از اولیا تصور کنند که این دو کلم و این دو موضوع مفاهیم انتزاعی دارند باید خاطر نشان کنیم که هیچگونه تفاوتی بین این دو طرح و دو نام وجود ندارد و در واقع طرح جابر و طرح جابربن حیان هستند . فقط گاهی ممکن است به هر یک از این دو نام خوانده شوند.بنابراین انتظار دو مفهوم جدا را نداشته باشید.

 

طرح جابربن حیان را بیشتر بشناسیم ؟همه شما تا کنون با نام این دانشمند برجسته برخورد داشته اید. در واقع ایشان یکی از بزرگترین افتخارات سرزمین ماست.اسم این طرح هم درواقع از نام این دانشمند فقید گرفته شده است. این دانشمند بزرگ توانسته است آوازه اش را در دنیا پرکرده و نام ایران را سربلند کند. به نظر خیلی از بزرگان اهل دانش انتخاب این نام بسیار انتخاب شایسته و مبرهنی بوده است.

 

طرح جابر در مدارسبرای اینکه از اهمیت وجود این طرح مهم در مدارس پی ببریم.لازم است عنوان شود که بهترین راه تربیت دانش آموزان در راستای رونق تولید تکرار شود. این شعارکه همانا شعارسال 98 بود و توسط رهبر کبیر انقلاب بیان گردید اهمیت زیادی دارد. اهمیتش این است که دانش آموزانی متفکر و علاقه مند به امر تحقیقات عملی تربیت کنیم.پس خدا را شکر که به اهمیت این مقوله پی بردیم.

 

درباره سایت بانک فایل پژوهشی سیما بارسایت بانک فایل پژوهشی معلمان یکی از بزرگترین سایت های طرح جابر است که در صدد است

بهترین و قوی ترین منابع علمی را در اختیاز شما عزیزان قرار دهد.

تماس با ما

شما عزیزان در صورت نیاز به تماس با ما م یتوانید با شماره تلفن 09187518105 از طریق تلگرام پیام بگذارید.

کارشناسان ما در اولین فرصت در خدمت شما عزیزان هستند.


طرح جابر کلاس اولاز زیبا ترین و بی نظیر ترین طرح های جابر به طرح های پایه اول که طبقه بندی و دسته بندی هستند می توان اشاره نمود. این طرح ها از آن جهت که دانش آموزان را ترغیب به فعالیت های عملی می کنند در نوع خود بی نظیر هستند.


پروژه جابربن حیان سال 98 چه تفاونی با سال قبل دارد؟در واقع باید گفت که بین پروژه جابربن حیان امسال با سال قبل تفاوت قابل ملاحظه ای نیست. و این پروژه تقریبا مانند سال قبل است با این تفاوت که امسال به کارهای عملی و ارائه مستندات و عکس و تصویر تاکید بیشتری شده است . بنا براین شما هم به عنوان معلم و یا اولیای دانش آموزان این نکته را در نظر بگیرید.

 

طرح جابر کلاس دومسال دوم ابتدایی یکی از سال هایی است که در آن طرح جابر کم کم جایگاه خود را بین داوطلبان پیدا می کند و بین آن ها شناخته می شود . دانش آموزان پایه دوم همچون دانش آموزان پایه های دیگر علایق خاصی به چنین طرح ها و کار های پژوهشی دارند بخصوص اینکه این نسل جدید را می توان نسل تبلت به دست ها نامید و به سبب ابزارآلات تکنولوژی از اطلاعات عمومی بسیار بیشتری نسبت به نسل های قبل از خود دارند و لذا نسبت به این گونه طرح های پژوهشی بسیار بیشتر از نسل های گذشته علایق نشان می دهند . انتظاراتی که از دانش آموزان این پایه می رود این است که از حواس خود برای ثبت مشاهدات و تصویر برداری استفاده نمایند و بر اساس مشاهدات خود بتوانند نتایج رویداد ها را حدس بزنند.

شما می توانید برای دانلود نمونه طرح های جابر کلاس دوم همراه با سایر پایه های دیگر به وبسایت معلم بلاگ مراجعه نمایید.

 

طرح جابر علوم دوم دبستاندر واقع یکی از مهمترین مطالبی که دانش آموزان به دنبال آن هستند پیداکردن این پروژه در پایه دوم دبستان است. این عمر خیلی هم عالیست چرا که در پایه دوم موضوعات مختلفی وجود دارد که از آن موضوعات می توان به اندازه کافی بهره مند گردید. این امر کمک بایسته و شایسته ای به این مطلب مهم میکند.

 

طرح جابر حرکت حیواناتجالب ایت بدانید در سال گذشته یکی از بیشترین طرح هایی که به دفتر پژوهش درسی دانش آموزان و دبیرخانه جشنواره طرح جابربن حیان ارائه گردید مربوط به حرکت حیوانات بود. خیلی جالب بود. دانش آموزان هر کدام به شیوه های حرفه ای خود توانسته بودند این طرح را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند. و دبیرخانه نیز از آنها تقدیر و تشکر به عمل آورد.

 

سیر تا پیاز پلن جابر کلاس 2نیاز است توضیحات مختصری درباره برخی از پایه ها و اجرای این طرح در آنها بدهم.آیا تاکنون علوم پایه دوم ابتدایی را مطالعه کرده اید؟ موضوعات جالب و جذابی در این پایه هست که همه را می توان برای طرح جابر استفاده نمود.جالب است بدانید دانش آموزان در این پایه هم استقبال زیادی از این طرح داشته اند. برای دیدن موضوعات طرح جابر در پایه دوم ابتدایی می توانید از همین سایت و از دسته بندی مربوطه اقدام فرمایید.

 

فرم شماره 2 پلن جابر چیست ؟اگر طالب این هستید که فرم شماره دو پروژه را پیدا کنید می توانید به مدیر مدرسه مراجعه کنید. اگر مدیر آموزشگاه هم این فرم را نداشت به آموزش ابتدایی مراجعه نمایید. هرگز این فرم را از سایت های اینترنتی دانلود نکنید. چرا که در این سایت ها نمونه فرم های قدیمی گذاشته شده است و فرم های جدید قابل رویت نیستند.

طرح جابر چیست؟

 

طرح جابر کلاس سومدانش آموزان کلاس سومی که اولین تجربه های شرکت در طرح جابربن حیان را گذرانده اند به خوبی به شرایط و نحوه ی شرکت در طرح آشنایی پیدا کرده اند و می دانند که چگونه یک طرح بهتر نسبت به سال های قبل از خود داشته باشند. از طرفی دانش آموزان این پایه دروس بیشتری را مطالعه نموده اند و لذا توانایی آن ها از لحاظ تئوری به مراتب بالا تر رفته است و لذا دانش آموزان سال سوم در طرح جابر عموما پژوهش های قوی تری را عرضه می کنند و به خوبی جایگاه خود را حفظ نموده اند.

انتظاراتی که از دانش آموزان این پایه برای طرح جابربن حیان می رود این است که بتوانند اشیاء و رویداد ها را اندازه گیری نمایند و نیز گزارش و نمودار ارائه دهند و بتوانند آن را تحلیل و در مورد نتایج آن بحث نمایند.

 

طرح جابر سوم ابتداییامان از این کلاس سومی ها !! خیلی فعالیت بالا و قابل قبولی داشتند. از آنجا که تیم ما به بهترین شکل ممکن در جریان فعالیت های روز افزون دانش آموزان هست. از نزدیک فعالیت های مختلف کلاس سومی ها را رصد نمودیم. واقعا امسال این پایه گل کاشتند. باارائه کامل مستندات خود و طرح های عملی توانستند راهگشای این امر باشند و به بهترین شکل ممکن فعالیت های خود را اجرایی کنند.

 

پلن جابر کلاس 3 یعنی چه ؟کلاس 3 یکی از جذاب ترین کلاس ها برای ارائه این طرح مهم است.شما عزیزان حتما و حتما برای استفاده از نمونه موضوعات طرح جابربن حیان کلاس 3 می توانید از داخل سایت ما موضوعات جدید را مربوط به سال 98 دریافت نمایید. برای پلن جابر کلاس 3 فقط به دنبال موضوعات کتاب علومشان نباشید. چون در این پایه طرح جابر کلاس 3 به صورت تحقیقاتی است و می توانید از هر موضوعی استفاده کنید.

 

موضوعات پروژه جابرخب این هم یکی از سرچ های ناموفق درباره طرح جابربن حیان است. در طرح جابر وظیفه معلمان و مدیریت مدرسه است که جلساتی را برای دانش آموزان و اولیاشان برگزار نمایند و طی این جلسات از آنها بخواهند که طرح خود و موضوعات پیشنهادی خود را ارائه دهند. متاسفانه با کوتاهی در این امر باعث شده است که دانش آموزان و اولیاشان دقیقه نود به دنبال موضوع باشند که این اصلا ارزشی ندارد.

 

پلن جابر بن حیان pdfچگونه است ؟پیشنهاد من در این پلن استفاده از نظرات مثبت و مفید راهنمایان آموزشی و برنامه ریزان کتب درسی است. امان از وقت و کمبود آن که باعث شده است نتوانیم به صورت قابل قبولی به این برهه بپردازیم. یادم می آید زمان ما از این مسائل نبود. و فقط در مدرسه از دانش آموزان می خواستند که کاردستی درست کنند. کاردستی های ما هم محدود می شد به تخته پاک کن و میز و استفاده از چند دانه لوبیا برای ساخت تابلو. حالا که این فرصت پیش آمده بهتر است از آن استفاده نمود.

 

طرح جابر کلاس چهارمدر سال چهارم ابتدایی هم همانند سال های قبلی طرح جابر برگزاری می شود. این طرح در کلاس چهارم عموما سطح بالاتری دارد بخصوص اینکه دانش آموزان در این سنین همواره از قدرت تخیل بالایی برخوردار هستند و ادغام این قوه ی تخیل با یادگیری های تئوری عالی می تواند طرح های بسیار عالی را خلق نماید و لذا اهمیت آن چندین برابر می شود.

انتظاراتی که از دانش آموزان این پایه برای طرح های جابر می رود این است که بتوانند از طریق مشاهده و ثبت رویداد های اطراف به روابط بین آن ها پی ببرند و راه های رسیدن به یک فرضیه را بر اساس منطق و اصول فکری طی نمایند.

 

پلن جابر کلاس 4 چیست ؟اگر مطالعه این مقاله برایتان خسته کننده شده است لازم به ذکر است که تا انتهای این مقاله با ما باشید. قطعا لذت کافی و لازم را خواهید برد. یکی از موضوعاتی که فکر و ذهن کارشناسان درسی را به خود مشغول نموده است، قطعا در رابطه با موضوع طرح جابر کلاس 4 است. در این پایه به صورت تخصصی به طرح جابر آزمایش پرداخته می شود. جالب است بدانید که پروژه جابر آزمایش اولین بار در این پایه معرفی می شود. دانش آموزان با اجرای پروژه جابربن حیان آزمایش در کلاس چهارم قویا مبانی علمی را به صورت روز افزونی پایه ریزی می کنند.

 

پلن جابر pdf یعنی چه ؟لطفا به من یک نمونه پروژه جابر در قالب پی دی اف معرفی کنید. این سخن تعداد زیادی از اولیا است که میخواهند به فرزندشان بشتابند. چرا دنبال پی دی اف اهستند؟ شاید جوابش کمی بامزه باشد! فقط به یک دلیل .. آنها برنامه ورد و آفیس را بر روی گوشی شان نصب نکرده اند و فایل ورد را نمیتوانند بخوانند.

روی سخن من با این اولیا عزیز است. خواهش میکنم برای اینکه بتوانید از این امکانات به درستی بهره بگیرید برنامه ورد را روی سیستمتان نصب کنید. حتما می پرسید چرا ؟ چون اغلب فایل های ما به صورت ورد و قابل ویرایش است و شما عزیزان با نصب این برنامه به خودتان کمک میکنید که این برنامه ها را باز کرده و از مطالب آنها به صورت کامل بهره ببرید.

www.پلن جابر چرا؟

واقعا چرا؟ خودمان بهتر از هر کسی می دانیم که نه معلم ها بیکارند و نه اولیا . مخصوصا با این وضعیتی که پیش آمده و در جامعه شاهد آن هستیم. شاید از خود بپرسید واقعا هدف اصلی علاوه بر اهدافی که بالا اشاره کردیم درباره طرح جابربن حیان چیست؟ چه چیزی باعث می شود که در مدارس دانش آموزان را به انجام و اجرای طرح جابر ترغیب کنند. مسلما هدف از این طرح یک چیز است و بس: تدوین آینده روشن برای دانش آموزان.از خود می پرسید چه ربطی دارد؟ خب مسلم است که با این وضعیت مدرک گرایی آینده مال کسانیست که خلاقیت و ابتکار دارند و این فقط با اجرای طرح جابر و پروژه محوری در اوان کودکی حاصل می شود.

 

طرح جابر کلاس پنجمدانش آموزان کلاس پنجم نسبت تمام پایه های قبل از خود سطح مهارت های بالاتری دارند و از نظر میزان رشد فکری و توانایی نسبت به سال های قبل از توان بیشتری برخوردار هستند لذا حیطه ی طرح های آن ها ممکن است بیشتر جنبه ی عملی و اجرایی داشته باشد تا حالت پژوهشی و فکری!

 

پلن جابر کلاس 5 چگونه است ؟طرح جابر دست سازه ، کاردستی ، طراحی و ساخت در پایه پنجم و ششم ابتدایی شکل می گیرد. پیشنهاد من به شما عزیزان استفاده از طرح های دست سازه ، کاردستی ، طراحی و ساخت در این پایه می باشد. چرا که با وجود ساخت های دست دانش آموزان آنها را می توانیم توانمند و قوی بار بیاوریم. نمونه طرح دست سازه ، کاردستی ، طراحی و ساخت در سایت تخصصی ما موجود است که می توانید از آنها بهره مند شوید.

طرح جابر.com

آیا همچین سایتی به نظر شما وجود دارد ؟ اگر پاسختان منفی است پس چرا توسط کاربران جستجو می شود؟ هدف آنها از انجام این جستجوها چیست؟ چطور است که همواره برای تکمیل و ارائه گزارش برای فرزندان و دانش آموزان از این کلمه استفاده می شود؟ جواب خود را در مطالب بعد خواهید دید .

 

طرح جابر - جستجوی googleخب قطعا می دانید که موتور جستجوی گوگل به راحتی می تواند به بهترین شکل ممکن نتایج مورد نظر را برای کاربران به نمایش بگذارد. هدف از این ارائه جستجو این است که کاربران بتوانند با بهترین سایت هایی که در این رابطه رقابت دارند آشنا شوند. بعد از آشنایی کاربران می توانند به بهترین شیوه به کمک جستجوها و لیست سایت هایی که به دست آوردند به تدوین و تنظیم فایل مورد نظر خود بپردازند.

طرح جابر

 

پلن جابر pptچیست ؟من تاکنون با این مفهوم برخورد زیادی داشته ام . شما چطور ؟ اهمیت این مفهوم از آنجایی است که گاهی دانش آموزان و معلمین میخواهند پلن خود را به صورت پاورپوینت ارائه دهند. در واقع این مربوط به زمانی است که طرح دانش آموز به مرحله استانی میرود. در این صورت است که معلمین عزیز و محترم از دانش آموزانشان می خواهند طرحشان را به صورت پاورپوینت ارائه دهند . در این مورد شانس بیشتری برای برنده شدن دارند.

 

طرح جابر کلاس ششمدر طرح جابر کلاس ششم که به صورت دست سازه می باشد،بطور کلی از داوطلبان این پایه انتظار می رود بتوانند یک آزمایش طراحی و صحت انجام آن را کنترل نمایند . همچنین بتوانند در طول یک آزمایش مولفه هایی که ناپدار و متغییر هستند را شناسایی نمایند و آن ها را کنترل و تحلیل نمایند.

بصورت کلی شما می توانید طرح های جابر پایه های مختلف را از وبسایت معلم بلاگ با بالاترین کیفیت و کاملا تخصصی دانلود نمایید.

 

پلن جابر کلاس 6 چطور است ؟همانطور که عرض شد در پایه ششم هم مانند پایه پنجم از دست سازه ، کاردستی ، طراحی و ساخت استفاده می شود.عزیزان این پایه خیلی مهم است و خیلی هم اهمیت دارد. لطفا به این پایه و طرح ها و پروژه های مربوط به آن اهمیت زیادی بدهید. در کلاس ششم که پایان تحصیلات دوره ابتدایی است دانش آموزان کوله بار خود را جمع کرده و به پایه بالاتر و مقطع متوسطه اول می روند. پس بیاید کوله آنها را پر کنیم. پر از تجربیات و اندوخته هایی که به کمک آنها بتوانند فعالیت های روز افزون خود را از سر بگیرند. خدای متعال و مهربان را شکر گزار هستم که در این رابطه از هیچ کوششی فروگزاری نکرده ام.

 

پلن جابر 6 به چه مفهومی است؟مفهوم طرح جابر 6 یعنی ارائه پروژه و مستندات در پایه ششم ابتدایی.همانطور که در پاراگراف بالا اشاره نمودم می بایست اولیای عزیز در این رابطه هم و غم خود را گذاشته و با معلمان عزیز مشارکت نمایند. در صورتی که این مشارکت عملی شود رونق تولید را در جامعه اشاعه خواهیم داد. امروز که در حال نتوشتن این مقاله هستم تهدیدات آمریکا روز به روز بیشتر شده است و رهبر عزیز هم در باره راهکار رونق تولید سخن می گویند. می فرمایند که با رونق تولید می توانیم برون رفت از این چالش ها را تجربه کنیم. به نظر من یکی از راهکارهای برون رفت و رونق تولید هم اهمیت به پروژه جابربن حیان در مدارس است.

 

شیوه نامه پروژه جابربن حیان 98 -99 چیست ؟شیوه نامه طرح جابربن حیان 98 -99 همانطور که بیان شد تفاوت قابل ملاحظه ای با شیوه نامه پروژه جابربن حیان 97 -98 ندارد . با این حال اگر مصر به دریافت این شیوه نامه هستید می توانید با خیال راحت آن را از آموزش و پرورش مربوطه و یا معاونت ابتدایی و یا مدیر مدرسه تان دریافت کنید. اگر تمایل داشتید هم می توانید با شماره تلفن بنده محمد صالح 09187518105 در تلگرام تماس بگیرید . من آن را برای شما راسال خواهم نمود.

 

پروژه جابربن حیان 98-99توضیحات زیادی درباره این طرح مهم به شما دادم. عزیزان خواهش من از شما این است که این طرح جابر را جدی بگیرید.چرا که می تواند آینده فرزند شما را به شکل قابل توجهی تغییر دهد. با جدی گرفتن این طرح می توانید فرزندان خلاقی را تحویل جامعه بدهید.

دانلود طرح جابر

 

دانلود طرح جابرتعداد زیادی از دانش آموزان و دبیران و حتی والدین هستند که می خواهند نمونه های مختلف از طرح جابر را ببیند و با شیوه ها و اصول ارائه ی یک طرح جابر کامل َآشنا شوند.گرچه تعداد زیادی طرح جابر بصورت رایگان در سطح اینترنت وجود دارد اما نمی توان از هیچ کدام از آن ها اطلاعات کاملی را دریافت نمود . و همگی به نحوی نقص دارند و شاید همین مورد هم سبب رایگان بودن آن ها باشد. شما می توانید برای دانلود بهترین نمونه های طرح جابر به وبسایت معلم بلاگ مراجعه نمایید.

 

بخش مورد نیاز برای اجرای یک طرح جابربن حیان قویاستفاده از تابلوی نمایش طرح جابر: می توان با استفاده از کارتو پلاست یا کارتن های مشابه تابلویی به ابعاد 120*90 سانتی متر ایجاد نمود و لبه های آن را به هم نزدیک کرد.
عنوان پروژه طرح جابر : عنوان پروژه بزرگترین و مهم ترین قسمت مورد استفاده در تابلوی نمایش است که می توان در آن خلاقیت هم به کار برد.
تحقیق زمینه ای طرح جابر : در این قسمت می بایست با استفاده از منابع و ماخذ معتبر مطالب مورد نظر خود را در قالب پژوهش قرار داد.
عکس ها و تصاویر : در این بخش بهترین عکس هایی را که میتوان در رابطه با پروژه مورد نظر استفاده کرد می بایست قرار داده شود. عکس ها میتوانند در وسط و یا دور تابلوی نمایش قرار بگیرند.
اسامی اعضای گروه : در یکی از گوشه های تابلو نمایش می بایست نام اعضای گروه نوشته شود.
سپاسگزاری : در این قسمت از کلیه کسانی که در انجام و اجرای طرح جابربن حیان همکاری داشته اند ، تشکر و قدردانی می گردد.
طبقه بندی به صورت چارت و نمودار : اگر موضوع طرح جابر در رابطه با طبقه بندی باشد،در این بخش از نموداری برای نشان دادن طبقه بندی استفاده می گردد.
سایر موارد مهم

دفتر کارنمای طرح جابربن حیان : از همان آغاز پروژه می بایست دفترچه کوچکی طراحی شود و تمام فعالیت هایی که از آغاز طرح انجام می شود را در آن یادداشت نمود.
شرح نمایش طرح جابر : این بخش در طرح هایی به کار می رود که در راستای نمایش اجرا می گردند.و موادری که در بحث علمی قابل نمایش است اجرا می گردد.
مدل طرح جابر : این مبحث در مواردی کاربرد دارد که قرار است بوسیله مدل و ماکت اجرا و پیاده سازی گردند.این موارد شامل اشیاء و موارد و جزئیات خیلی کوچک (مانند اتم و مولکول) جزئیات و موارد بزرگ (مثل خورشید و ماه) اعضا و جزئیات غیر قابل رویت (مانند اندامهای داخلی بدن) که از لحاظ علمی حرفی برای گفتن دارند.
انجام آزمایش : در بعضی از طرح ها در پایه های بالاتر پنجم و ششم ابتدایی می توانند از طریق آزمایش طرح خود را به مرحله اجرا درآورند که این بخش هم یکی از علمی ترین مباحث طرح جابربن حیان است.

 

مهلت پروژه جابربن حیان 98 چه زمانی است؟معمولا بخش نامه های پروژه جابربن حیان از اواخر آبان ماه می آید و تا پایان اسفنند ماه برای تدوین آن وقت داده می شود. این مهلت به هیچ وجه قابل تمدید نیست و اینچنین نیست که مانند درس پژوهی به سال آینده موکول شود.امسال هم مانند سال قبل این پروژه و تکمیل آن تا پایان زمستان فرصت خواهد داشت.

 

نتایج پروژه جابربن حیان 98 چه زمانی اعلام می شود؟نتایج طرح جابربن حیان 98 معمولا فروردین ماه 99 اعلام خواهد شد . در واقع این اعلام نتیجه مربوط به رفتن طرح های مربوط به مرحله استانی است. نتیجه ای که اواخر فروردین اعلام می گردد نتیجه اولیه است. برای دریافت نتایج نهایی و اعلام برندگان استانی و کشوری بایستی تا سال بعد صبر کنید

5 Dec 2019